Par mums
Choir Anima photo

Mūs iedvesmo priežu meža gaiss un bangojošās jūras spēks, saules prieks acīs un neizsīkstoša vitalitāte. Mūs vieno vieta, no kuras mēs nākam...


Saulkrastu jauktais koris ANIMA dibināts 2001. gada 30. novembrī, tā mākslinieciskā vadītāja un diriģente ir Laura Leontjeva, diriģents – Matīss Tučs, vokālā pedagoģe – Elīna Ose. Korim ANIMA raksturīga spēja būt mūžīgā virzībā un mainībā, eksperimentēšana ar izpildījuma veidu, stilu un raksturiem, tāpēc tā repertuārs ir tik daudzveidīgs – nepieradināta folkmūzika, klasiska kora un ritmiska populārā mūzika.


Kori ANIMA iepriekš diriģējuši Artūrs Ancāns, Mārcis Imants, Jānis Misiņš un Kārlis Rūtentāls. Īpaši ANIMA balsīm jaundarbus radījuši tādi komponisti kā Uģis Prauliņš, Kristaps Krievkalns, Laima Jansone, Edgars Beļickis, Platons Buravickis.


Pēdējo gadu laikā realizētie projekti un sasniegumi

  • Kopā ar bigbendu Kristapa Krievkalna vadībā iedziedāts skaņas celiņš atjaunotajai R. Paula/J. Petera muzikālajai izrādei "Māsa Kerija" Valda Lūriņa režijā (2019).
  • Izdots mūzikas albums JŪRD/SAKNES/ROOTS (2018).
  • Dalība Pasaules mūzikas festivālā PORTA (2018) kopā ar britu un skotu seno balāžu interpretu Semu Lī (Sam Lee).
  • Dalība simtgades Dziesmu svētkos, leģendārajos Dziesmu karos un Tautas mūzikas koncertā "Visas manas greznas dziesmas" (2018).
  • Muzikāls uzvedums "Sirdsbalss" (2016/2017) sadarbībā ar horeogrāfu Jāni Purviņu un komponistiem Raimondu Tigulu un Kristapu Krievkalnu (izrādīts arī 56. Latviešu kultūras dienās Austrālijā – Melburnā un Sidnejā).
  • Koncertuzvedums "Saules krastos" (2015) Uģa Brikmaņa režijā kopā ar Laimu Jansoni, Julgī Stalti, Edgaru Beļicki.
  • Dalība starptautiskos konkursos Ungārijā, Itālijā, Austrijā, Vācijā, Norvēģijā un Čehijā.

Saulkrastu jauktais koris ANIMA ļaujas krāsainībai gan sevī, gan mūzikā, pārkāpjot ierastās robežas un radot sev arvien jaunus radošus izaicinājumus.

Jauktais koris Anima Laura foto
Laura Leontjeva
Mākslinieciskā vadītāja un diriģente
Jauktais koris Anima Matīss foto
Matīss Tučs
Diriģents
Jauktais koris Anima Elīna foto
Elīna Ose
Vokālā pedagoģe
Jauktais koris Anima Indriķis foto
Indriķis Builis
Saulkrastu kora biedrības valdes priekšsēdētājs