Sakrālais džezs
Slaidera foto
Saulkrastu koris "Anima" diriģenta Matīsa Tuča vadībā ir radījis koncertprogrammu "Sakrālais džezs", kurā priecēs klausītājus ar izcilā amerikāņu komponista Djūka Elingtona 20. gs. vidus daiļradi. Koncertprogramma tiks atskaņota 22. janvārī plkst. 15.00 Rīgā, Torņakalna baznīcā un 23. janvārī plkst. 17.00 Saulkrastos, kultūras namā "Zvejniekciems".

Koncertprogrammas "Sakrālais džezs" kodolu veido skaņdarbi no Elingtona sakrālo koncertu cikliem. Tā ir neparasta 20. gadsimta džeza mūzikas liecība, jo cikli radīti džeza bigbendam un baznīcu koriem. Komponists ar šiem darbiem nav centies radīt liturģisko mesu, bet ar garīgiem tekstiem apcerējis mūžīgi aktuālo ticības un brīvības tēmu gan rasu diskriminācijas, gan viedokļu un runas brīvības nozīmē.

Par koncertprogrammas ideju stāsta diriģents Matīss Tučs: "Manu uzmanību piesaistīja paša komponista teiktais, ka šie sakrālie koncerti ir viņa būtiskākais muzikālais devums. Savu orķestri viņš vadīja gandrīz piecdesmit gadu, izmantojot to arī kā radošu laboratoriju savām kompozīcijām un jaunu izteiksmes līdzekļu meklējumiem. Tāpat arī mēs šiem 2022. gada koncertiem esam aranžējuši un harmonizējuši oriģināldarbus, lai pielāgotu tos mūsu sastāvam. Esam atlasījuši priecīgus un iedvesmojošus skaņdarbus, kas vienlaikus izaicina dziedātāju un klausītāju latvisko mentalitāti uz svinga stilistiku."

Koncertprogrammā "Sakrālais džezs" piedalās Saulkrastu koris ANIMA diriģenta Matīsa Tuča vadībā, Hammond ērģeļu virtuozs Atis Andersons, saksofonists Roberts Martinovskis, sitaminstrumentālists Andris Buiķis, soliste Elīna Ose un stepa dejas grupa "Soul Tap".

Pasākumu norise:
22. janvārī plkst. 15.00 Rīgā, Torņakalna baznīcā. Ieeja koncertā par ziedojumiem, sākot no 5 EUR. Rezervē vietu koncerta apmeklējumam: Ielūgumu reģistrācija
23. janvārī plkst. 17.00 Saulkrastos, kultūras namā "Zvejniekciems", biļešu cena 10 EUR. Informācija par biļešu iegādi: https://www.ekase.lv/lv/biletes/koncerti/koncerts-sakralais-dzezs

Pasākumi notiks "zaļajā režīmā", ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un koncerta laikā jālieto sejas aizsargmaska.